LY E63B-CBEA-26-1-Z
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED YELLOW CLEAR 4PLCC SMD
Catalog
LED Indication - Discrete
DataSheet
LY E63B-CBEA-26-1-Z PDF
Type Description
Series:Power TOPLED® with Lens
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Color:Yellow
Configuration:Standard
Lens Color:Colorless
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:-
Lens Style:Round with Domed Top
Lens Size:2.60mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.2V
Current - Test:50mA
Viewing Angle:30°
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:587nm
Wavelength - Peak:594nm
Features:-
Package / Case:4-PLCC
Supplier Device Package:4-PLCC
Size / Dimension:3.20mm L x 2.80mm W
Height (Max):3.80mm