KO DELPS1.22-UGVI-24-H3Q4-20-S
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
TOPLED E1608
Catalog
LED Indication - Discrete
DataSheet
KO DELPS1.22-UGVI-24-H3Q4-20-S PDF
Type Description
Series:TOPLED® E1608
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Color:Orange
Configuration:-
Lens Color:Colorless
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:785mcd
Lens Style:Oval with Flat Top
Lens Size:1.23mm x 0.60mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.3V
Current - Test:20mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:606nm
Wavelength - Peak:610nm
Features:-
Package / Case:2-SMD, Flat Lead
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:1.40mm L x 0.80mm W
Height (Max):0.70mm