ATM0177B5
Manufacturer
AZ Displays
VIGOR # :
Description
1.77" TFT LCD 128 X 160
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
ATM0177B5 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:1.77" (44.96mm)
Viewing Area:28.03mm W x 35.04mm H