AFY240320B0-2.8N6NTM-R
Manufacturer
Orient Display
VIGOR # :
Description
TFT 2.8" 240320 MCU/RGB+SPI RTP
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
AFY240320B0-2.8N6NTM-R PDF
Type Description
Series:AFY
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Resistive
Diagonal Screen Size:2.8" (71.12mm)
Viewing Area:43.20mm W x 57.60mm H