AFY240320B0-2.8N6NTM-R
Description
TFT 2.8" 240320 MCU/RGB+SPI RTP
DataSheet
AFY240320B0-2.8N6NTM-R PDF
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Resistive
Diagonal Screen Size:2.8" (71.12mm)
Viewing Area:43.20mm W x 57.60mm H