ATM0784L2
Manufacturer
AZ Displays
VIGOR # :
Description
7.84" IPS LCD 400 X 1280 550 NIT
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
ATM0784L2 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:7.8" (199.14mm)
Viewing Area:190.08mm W x 59.40mm H