AOM12864A0-0.96WW-ANO
Manufacturer
Orient Display
VIGOR # :
Description
0.96'' ARDUINO OLED WHITE 128X64
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
AOM12864A0-0.96WW-ANO PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:OLED
Display Mode:-
Touchscreen:Non-Touch
Diagonal Screen Size:0.96" (24.38mm)
Viewing Area:23.70mm W x 12.90mm H
Backlight:Without Backlight
Dot Pixels:128 x 64
Interface:SPI
Graphics Color:White
Background Color:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
LCD TFT 1366X768 18.5" CAP T/S