AFY240320A0-2.8N6NTN-R
Description
2.8''TFT 240X320 RESISTIVE TOUCH
DataSheet
AFY240320A0-2.8N6NTN-R PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Obsolete
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Resistive
Diagonal Screen Size:2.8" (71.12mm)
Viewing Area:57.60mm W x 43.70mm H