AFL128128A0-1.44N12NTM-ANO
Manufacturer
Orient Display
VIGOR # :
Description
1.44'' ARDUINO TN TFT 128128 SPI
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
AFL128128A0-1.44N12NTM-ANO PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Non-Touch
Diagonal Screen Size:1.44" (36.58mm)
Viewing Area:27.10mm W x 28.10mm H