AFY240320A0-2.8INTH-R
Description
2.8" SUNLGHT READABLE TFT RES
DataSheet
AFY240320A0-2.8INTH-R PDF
Type Description
Series:AFY
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Resistive
Diagonal Screen Size:2.8" (71.12mm)
Viewing Area:44.80mm W x 59.20mm H
Backlight:LED - White
Dot Pixels:240 x 320
Interface:18-Bit (RGB)
Controller Type:ST7789V
Graphics Color:Red, Green, Blue (RGB)
Background Color:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
GTT38A-TPR-BLH-B0-H1-CU-V5
GTT38A-TPR-BLH-B0-H1-CU-V5
LCD TOUCH TFT 3.8" USB
TN0181ANVNANN-GN00
TN0181ANVNANN-GN00
1.81", 256X256, MEMORY IN PIXAL
2260
DISPLAY HDMI 5" 800X480 TOUCH
AFY240320A0-2.8INTH-R
AFY240320A0-2.8INTH-R
2.8" SUNLGHT READABLE TFT RES