AFY240320A0-2.8INTH-R
Manufacturer
Orient Display
VIGOR # :
Description
2.8" SUNLGHT READABLE TFT RES
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
AFY240320A0-2.8INTH-R PDF
Type Description
Series:AFY
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Resistive
Diagonal Screen Size:2.8" (71.12mm)
Viewing Area:44.80mm W x 59.20mm H