ULCD-24PTU-AR
Manufacturer
4D Systems
VIGOR # :
Description
LCD ARDUINO 2.4" SHIELD & CBL
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
ULCD-24PTU-AR PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Not For New Designs
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Resistive
Diagonal Screen Size:2.4" (60.96mm)
Viewing Area:36.72mm W x 48.96mm H