AFY240320A1-2.4INTH-C
Description
2.4'' HIGH BRIGHT IPS TFT W PCAP
DataSheet
AFY240320A1-2.4INTH-C PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Capacitive
Diagonal Screen Size:2.4" (60.96mm)
Viewing Area:36.72mm W x 48.96mm H