AFR240240A0-1.5INTN
Manufacturer
Orient Display
VIGOR # :
Description
1.5'' IPS 240X240 MCU/SPI
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
AFR240240A0-1.5INTN PDF
Type Description
Series:AFR
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Non-Touch
Diagonal Screen Size:1.5" (38.10mm)
Viewing Area:27.72mm W x 27.72mm H