AFR240320A0-1.77INTM
Manufacturer
Orient Display
VIGOR # :
Description
1.77'' IPS 240X320 MCU/SPI/RGB
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
AFR240320A0-1.77INTM PDF
Type Description
Series:AFR
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Non-Touch
Diagonal Screen Size:1.77" (44.96mm)
Viewing Area:29.64mm W x 38.32mm H