CXM-27-50-80-36-AB00-F2-5
Description
LED COB
DataSheet
CXM-27-50-80-36-AB00-F2-5 PDF
Type Description
Series:CXM-27 GEN1
Package:Tray
Part Status:Not For New Designs
Type:Chip On Board (COB)
Color:White, Cool
CCT (K):5000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:8310lm (Typ)
Current - Test:1.8A
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):35V
Lumens/Watt @ Current - Test:132 lm/W
Current - Max:3.6A
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:120°
Features:-
Size / Dimension:27.89mm L x 27.89mm W
Height:1.37mm
Light Emitting Surface (LES):26.42mm Dia