SI-B8V172560WW
Description
LED MOD LTM562CG2 WARM WHT STRIP
DataSheet
SI-B8V172560WW PDF
Type Description
Series:LT-M562C_G2
Color:White, Warm
CCT (K):3000K 4-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:2535lm (Typ)
Current - Test:700mA
Temperature - Test:50°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24V
Lumens/Watt @ Current - Test:151 lm/W
Current - Max:1.08A
Features:With Connector
Size / Dimension:560.00mm L x 18.00mm W
Height:4.40mm