AB-FA02406-19712-XA2
Manufacturer
American Bright
VIGOR # :
Description
LIGHT STRIP W IP20 24V 60LEDM RG
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
AB-FA02406-19712-XA2 PDF
Type Description
Series:AB-FA
Package:Bag
Part Status:Active
Type:LED Module
Color:Red, Green, Blue (RGB)
CCT (K):-
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip, Flexible
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Current - Test:-
Temperature - Test:25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24V
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:-
CRI (Color Rendering Index):-
Viewing Angle:120°
Features:IP20
Size / Dimension:5000.00mm L x 10.00mm W
Height:2.50mm