PM3BWDW12.0
Manufacturer
Califia Lighting (Bivar)
VIGOR # :
Description
PNL MNT BLUE 20MA W/WIRE 12"
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
PM3BWDW12.0 PDF
Type Description
Series:PM3
Package:Bag
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:Blue
Lens Color:Blue
Lens Transparency:Diffused
Ratings:Vf (Typ), If (Max)
Voltage:4V
Current:25mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.16" (4.06mm)
Lens Size:3mm, T-1
Lens Style:Round with Domed Top
Millicandela Rating:10mcd
Wavelength - Peak:430nm
Viewing Angle:40°
Termination Style:Wire Leads - 12" (304.80mm)