L2C5-30801812G2300
Description
LUXEON COB HIGH LUMEN EXTENSION
DataSheet
L2C5-30801812G2300 PDF
Color:White, Warm
CCT (K):3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:8536lm (Typ)
Current - Test:1.2A
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):51.7V
Lumens/Watt @ Current - Test:138 lm/W
Current - Max:2.4A
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:115°
Features:-
Size / Dimension:28.00mm L x 28.00mm W
Height:1.50mm
Light Emitting Surface (LES):23.00mm Dia