CVM-14-31-95-36-AA00-F2-2
Manufacturer
Luminus Devices
VIGOR # :
Description
LED COB WHT 3100K 95CRI
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
CVM-14-31-95-36-AA00-F2-2 PDF
Type Description
Series:XNova™ Studio
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Chip On Board (COB)
Color:White, Warm
CCT (K):3000K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Current - Test:1A
Temperature - Test:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):36V
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:1A
CRI (Color Rendering Index):95
Viewing Angle:120°
Features:-
Size / Dimension:19.00mm L x 19.00mm W
Height:1.37mm
Light Emitting Surface (LES):13.50mm Dia