L2M0-5770003MC3300
Manufacturer
Philips (LUMILEDS)
VIGOR # :
Description
LED XR-M 5700K 3-UP LINEAR
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
L2M0-5770003MC3300 PDF
Type Description
Series:LUXEON XR-M
Package:Tray
Part Status:Active
Type:LED Module
Color:White, Cool
CCT (K):5700K
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:3239lm (Typ)
Current - Test:700mA
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):33V
Lumens/Watt @ Current - Test:140 lm/W
Current - Max:1.05A
CRI (Color Rendering Index):70
Viewing Angle:-
Features:-
Size / Dimension:132.00mm L x 33.00mm W
Height:6.21mm