LDZ-56WW-01-24
Manufacturer
Lunasea Lighting
VIGOR # :
Description
600 LM 4 WATT ZERO EMI LIGHT ENG
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
LDZ-56WW-01-24 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:LED Engine
Color:White, Warm
CCT (K):2700K
Wavelength:-
Configuration:Round
Luminous Flux @ Current/Temperature:600lm
Current - Test:-
Temperature - Test:50°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24V
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:-
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:120°
Features:-
Size / Dimension:34.00mm Dia
Height:4.00mm