SAW8WA2A-L35M40-CA
Manufacturer
Seoul Semiconductor
VIGOR # :
Description
LED ACRICH COOL WHITE 5000K 2SMD
Catalog
LED Lighting - White
DataSheet
SAW8WA2A-L35M40-CA PDF
Type Description
Series:Acrich
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Color:White, Cool
CCT (K):5000K (4700K ~ 5300K)
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:128lm (116lm ~ 140lm)
Current - Test:40mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):32.5V
Lumens/Watt @ Current - Test:98 lm/W
CRI (Color Rendering Index):80
Current - Max:45mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1411 (3528 Metric)
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)