S1W0-2222357003-00000000-00001
Manufacturer
Seoul Semiconductor
VIGOR # :
Description
HIGH POWER WICOP Y22
Catalog
LED Lighting - White
DataSheet
S1W0-2222357003-00000000-00001 PDF
Type Description
Series:WICOP-22
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Color:White, Warm
CCT (K):3500K
Flux @ 85°C, Current - Test:310lm (Typ)
Flux @ 25°C, Current - Test:-
Current - Test:700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.78V
Lumens/Watt @ Current - Test:159 lm/W
CRI (Color Rendering Index):70
Current - Max:2A
Viewing Angle:140°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2-SMD, No Lead
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.087" L x 0.087" W (2.21mm x 2.21mm)
Height - Seated (Max):0.021" (0.54mm)