SMM30-18-4-MUB
Description
AC/DC ADAPTER 18VDC 1.66A
DataSheet
SMM30-18-4-MUB PDF
Type Description
Series:SMM30 (36W)
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Multi-Blade (Included)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:18V
Current - Output (Max):1.66A
Power (Watts):30 W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Polarization:-
Applications:Medical
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:USB Micro
Cord Length:47.2" (1.20m)
Input Connector:Multi-Blade (Included)
Size / Dimension:2.90" L x 1.69" W x 1.28" H (73.6mm x 42.8mm x 32.5mm)