SMI12-5-4W-P5
Description
AC-DC, 5 VDC, 2.4 A, SW, MULTI-B
DataSheet
SMI12-5-4W-P5 PDF
Type Description
Series:SMI12 (12W)
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Multi-Blade (Included)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:5V
Current - Output (Max):2A
Power (Watts):10 W
No Load Power Consumption:750mW (Max)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:-10°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:Multi-Blade (Included)
Size / Dimension:2.72" L x 1.25" W x 1.87" H (69.0mm x 31.8mm x 47.5mm)