KTPS18-16012MP-VI-P2
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 16V 19W
DataSheet
KTPS18-16012MP-VI-P2 PDF
Type Description
Series:KTPS18 (18W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Multi-Blade (Included)
Voltage - Input:100 ~ 240 VAC
Voltage - Output:16V
Current - Output (Max):1.2A
Power (Watts):19 W
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:Multi-Blade
Size / Dimension:2.95" L x 1.41" W x 2.58" H (75.0mm x 35.8mm x 65.6mm)