SMI24-24-V-P6
Manufacturer
CUI Inc.
VIGOR # :
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 24W
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
SMI24-24-V-P6 PDF
Type Description
Series:SMI24 (24W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Multi-Blade (Included)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:24V
Current - Output (Max):1A
Power (Watts):24 W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:Multi-Blade
Size / Dimension:2.95" L x 1.38" W x 2.58" H (75.0mm x 35.0mm x 65.6mm)