SDI30-12-UDC-P5
Manufacturer
CUI Inc.
VIGOR # :
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 30W
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
SDI30-12-UDC-P5 PDF
Type Description
Series:SDI30-UD (30W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:North America
Form:Desktop (Class II)
Input Type:Cord
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):2.5A
Power (Watts):30 W
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:60.2" (1.53m)
Input Connector:IEC 320-C8
Size / Dimension:4.37" L x 2.05" W x 1.27" H (111.0mm x 52.0mm x 32.3mm)