SWM30-9-EV-P5R
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 27W
DataSheet
SWM30-9-EV-P5R PDF
Type Description
Series:SWM30-E (30W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:Europe
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:9V
Current - Output (Max):3A
Power (Watts):27 W
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:Medical
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:47.2" (1.20m)
Input Connector:CEE 7/16
Size / Dimension:2.99" L x 1.69" W x 1.16" H (75.9mm x 42.9mm x 29.5mm)