SDI200G-12-UC-P51
Manufacturer
CUI Inc.
VIGOR # :
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 192W
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
SDI200G-12-UC-P51 PDF
Type Description
Series:SDI200G-U (200W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord
Voltage - Input:100 ~ 240 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):16A
Power (Watts):192 W
No Load Power Consumption:210mW (Max)
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Cord Length:47.2" (1.20m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:6.34" L x 2.13" W x 1.31" H (161.0mm x 54.2mm x 33.2mm)