SMI24-12-K-P5
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 24W
DataSheet
SMI24-12-K-P5 PDF
Type Description
Series:SMI24 (24W)
Input Type:Multi-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):2A
Power (Watts):24 W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:Multi-Blade
Size / Dimension:2.95" L x 1.38" W x 2.58" H (75.0mm x 35.0mm x 65.6mm)