SMI12-9-4B-MUB
Description
AC-DC, 9 VDC, 1.3 A, SW, MULTI-B
DataSheet
SMI12-9-4B-MUB PDF
Type Description
Series:SMI12 (12W)
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Multi-Blade (Included)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:9V
Current - Output (Max):1.33A
Power (Watts):12 W
No Load Power Consumption:750mW (Max)
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:-10°C ~ 40°C
Output Connector:USB Micro
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:Multi-Blade (Included)
Size / Dimension:2.72" L x 1.25" W x 1.87" H (69.0mm x 31.8mm x 47.5mm)