ETSA360417U-P51-WP
Manufacturer
CUI Inc.
VIGOR # :
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 36V 150W
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
ETSA360417U-P51-WP PDF
Type Description
Series:ETSA-U (150W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:36V
Current - Output (Max):4.17A
Power (Watts):150 W
No Load Power Consumption:500mW (Max)
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 60°C
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Cord Length:39.4" (1.00m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:6.69" L x 3.35" W x 1.73" H (170.0mm x 85.0mm x 44.0mm)