SDI150-19-U-P51
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 150W
DataSheet
SDI150-19-U-P51 PDF
Type Description
Series:SDI150-U (150W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:19V
Current - Output (Max):7.9A
Power (Watts):150 W
No Load Power Consumption:150mW (Max)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:-30°C ~ 65°C
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Cord Length:48" (1.22m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:7.09" L x 2.91" W x 1.61" H (180.0mm x 74.0mm x 41.0mm)