AMA12UR5L-120100MY
Description
12 WATTS AC/DC US WALL ADPTER VI
DataSheet
AMA12UR5L-120100MY PDF
Type Description
Series:AMA12-MY
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:North America
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):1A
Power (Watts):12 W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:60.2" (1.50m)
Input Connector:NEMA 1-15P
Size / Dimension:2.72" L x 1.18" W x 2.65" H (69.0mm x 30.0mm x 67.3mm)