SDI30-15-U2-P6R
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 30W
DataSheet
SDI30-15-U2-P6R PDF
Type Description
Series:SDI30-U (30W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:Europe
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:15V
Current - Output (Max):2A
Power (Watts):30 W
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:60.2" (1.53m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:4.37" L x 2.05" W x 1.27" H (111.0mm x 52.0mm x 32.3mm)