SDI50-15-UD-P6R
Manufacturer
CUI Inc.
VIGOR # :
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 50W
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
SDI50-15-UD-P6R PDF
Type Description
Series:SDI50-UD (50W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class II)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:15V
Current - Output (Max):3.34A
Power (Watts):50 W
No Load Power Consumption:150mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:72" (1.83m)
Input Connector:IEC 320-C8
Size / Dimension:4.53" L x 2.09" W x 1.50" H (115.0mm x 53.0mm x 38.0mm)