SWI6-12-E-ST
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 7.2W
DataSheet
SWI6-12-E-ST PDF
Type Description
Series:SWI6-E (6W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:Europe
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):600mA
Power (Watts):7.2 W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Stripped, Tinned Wire Leads
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:CEE 7/16
Size / Dimension:2.20" L x 1.10" W x 2.36" H (55.9mm x 27.9mm x 59.9mm)