PSAA60M-150
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 60W
DataSheet
PSAA60M-150 PDF
Type Description
Series:PSAA60M (60W)
Package:Box
Part Status:Obsolete
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:100 ~ 240 VAC
Voltage - Output:15V
Current - Output (Max):4A
Power (Watts):60 W
No Load Power Consumption:500mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level V
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:47.2" (1.20m)
Input Connector:IEC 320-C6
Size / Dimension:5.12" L x 2.36" W x 1.30" H (130.0mm x 60.0mm x 32.0mm)