SWI12-5.9-N-P6R
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 5.9V 12W
DataSheet
SWI12-5.9-N-P6R PDF
Type Description
Series:SWI12-N (12W)
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:5.9V
Current - Output (Max):2A
Power (Watts):12 W
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:NEMA 1-15P
Size / Dimension:2.83" L x 1.34" W x 1.65" H (72.0mm x 34.0mm x 42.0mm)