TR9CX1250T00CIMR6B
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 60W
DataSheet
TR9CX1250T00CIMR6B PDF
Type Description
Series:GTM96600-60VV.V-T3
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:48V
Current - Output (Max):1.25A
Power (Watts):60 W
No Load Power Consumption:150mW (Max)
Polarization:-
Applications:Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:-20°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug Kit, (1.3mm x 3.5mm, 2.1mm x 5.5mm, 2.5mm x 5.5mm)
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:4.63" L x 2.11" W x 1.35" H (117.5mm x 53.5mm x 34.2mm)