SMM12-18-4W-P6
Description
AC-DC, 18 VDC, .66 A, SW, MULTI-
DataSheet
SMM12-18-4W-P6 PDF
Type Description
Series:SMM12 (12W)
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Multi-Blade (Included)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:18V
Current - Output (Max):660mA
Power (Watts):12 W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial), Medical
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:Multi-Blade (Included)
Size / Dimension:2.24" L x 1.54" W x 1.34" H (57.0mm x 39.0mm x 34.0mm)