SDI24-48-UC-P6R
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 24W
DataSheet
SDI24-48-UC-P6R PDF
Type Description
Series:SDI24-U (24W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:North America
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:48V
Current - Output (Max):500mA
Power (Watts):24 W
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:3.94" L x 1.97" W x 1.30" H (100.0mm x 50.0mm x 33.0mm)