SWI24-24-E-P6
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 24W
DataSheet
SWI24-24-E-P6 PDF
Type Description
Series:SWI24-E (24W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:Europe
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:24V
Current - Output (Max):1A
Power (Watts):24 W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:CEE 7/16
Size / Dimension:2.83" L x 1.34" W x 2.76" H (72.0mm x 34.0mm x 70.0mm)