SDM65-15-UD-P5R
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 65W
DataSheet
SDM65-15-UD-P5R PDF
Type Description
Series:SDM65-UD (65W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class II)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:15V
Current - Output (Max):4.34A
Power (Watts):65 W
No Load Power Consumption:210mW (Max)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:IEC 320-C8
Size / Dimension:4.69" L x 2.36" W x 1.42" H (119.0mm x 60.0mm x 36.0mm)