AMA65UU2-190342Y
Description
65 W AC/DC ADAPTER, PLUG TYPE US
DataSheet
AMA65UU2-190342Y PDF
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:19V
Current - Output (Max):3.42A
Power (Watts):65 W
No Load Power Consumption:210mW (Max)
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:USB C
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:NEMA 1-15P
Size / Dimension:4.15" L x 1.65" W x 3.41" H (105.4mm x 42.0mm x 86.5mm)