L6R160D-120-C6
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 150W
DataSheet
L6R160D-120-C6 PDF
Type Description
Series:Tri-Mag®, L6R160D (160W)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):12.5A
Power (Watts):150 W
No Load Power Consumption:150mW (Max)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Cord Length:47.2" (1.20m)
Input Connector:IEC 320-C6
Size / Dimension:6.89" L x 2.91" W x 1.65" H (175.0mm x 74.0mm x 42.0mm)