AMA24EK2-120150Y
Description
18 WATTS AC/DC EU WALL ADPTER VI
DataSheet
AMA24EK2-120150Y PDF
Type Description
Series:AMA24-Y
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:Europe
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):1.5A
Power (Watts):18 W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug Locking, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:60.2" (1.50m)
Input Connector:CEE 7/16
Size / Dimension:2.83" L x 1.34" W x 3.48" H (72.0mm x 34.0mm x 88.3mm)